SILVER & METAL / Silver / Jardiniere 13128018
nr 1312 8018
JARDINIERE
nickel silver, cut glass. Length: 27, with engraving, minor cracks.
nysilver, kristall. Längd: 27 cm
Condition: graverad, nagg,
800
SEK 450
Monday Mars 9 2020
at 20:09:14
300 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Robot)
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Halvkristall